Anna Krakowska: – O planach prezydenta dowiadujemy się z internetu

30.03.2020

Odniosła się w ten sposób do informacji o planowaniu przez włodarza miasta złożenia wniosku o zwołanie sesji Rady Miejskiej. Miałaby ona dotyczyć decyzji Regionalnej Izby Obrachunkowej w Krakowie o unieważnieniu uchwały, by cena za odbiór śmieci w Tarnowie zależała od ilości zużytej przez mieszkańców wody.

Prezydent poinformował o tym podczas wideokonferencji w czwartek, 27 marca. Wniosek do Kancelarii Rady Miejskiej wpłynął dnia następnego.

Anna Krakowska podkreśla też, że radni Prawa i Sprawiedliwości od początku byli przeciwni uchwale, która miała wprowadzać wysokość opłat za śmieci w połączeniu ze zużytą wodą.

– Byliśmy przeciwni tego rodzaju decyzji, motywowaliśmy ten nasz sprzeciw. Niestety w głosowaniu, które ma charakter demokratyczny, przegraliśmy jednym głosem i uchwała zaproponowana przez prezydenta i przewodniczącego Rady Miejskiej, została podjęta.

Prezydent Roman Ciepiela w informacji opublikowanej na stronie miasta Tarnowa przekonywał, że podwyżki cen za odbiór odpadów są nieuniknione. Jak mówił, bez tego w budżecie miasta może zabraknąć na ten cel nawet ok. 10 mln złotych.

Sesja odbędzie się najprawdopodobniej w czwartek, 2 kwietnia.

Do tematu będziemy wracać.

Posłuchaj:
Anna Krakowska
Katarzyna Antosz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Bartosz Brzyski
play
Słowo za Słowo (NS)- Marek Kwiatkowski
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN