Arkadiusz Mularczyk przegrał proces w trybie wyborczym. Poseł będzie się odwoływał

15.05.2019

Poseł Arkadiusz Mularczyk wprowadził wyborców w błąd – stwierdził dziś Sąd Okręgowy w Nowym Sączu. Właśnie tutaj odbyła się rozprawa w trybie wyborczym, którą zgłosił Jakub Bocheński, także ubiegający się o mandat europosła z innej listy.

Poseł PiS-u, Arkadiusz Mularczyk, na swoich bilbordach, ulotkach i banerach umieścił informację o tym, że jest jedynym kandydatem z Sądecczyzny do Parlamentu Europejskiego. Komisja Wyborcza zarejestrowała jednak z tego regionu w sumie cztery osoby z różnych komitetów.

Materiały wyborcze są materiałami skrótowymi, w których są pewne hasła, nie zawierają całkowitej interpretacji ale w ocenie sądu, tym bardziej oznacza to konieczność dbałości przez każdego z kandydatów o tym, żeby przekaz był precyzyjny. Przekaz nieprecyzyjny jest przekazem nieprawdziwym i wprowadzającym w błąd – wyjaśnia sędzia Małgorzata Czaja, która prowadziła sprawę.

Poseł Arkadiusz Mularczyk musi teraz usunąć informację ze swoich materiałów wyborczych o tym, że jest jedynym kandydatem z Sądecczyzny. Zakazano mu też dalszego rozpowszechniania takich informacji i umieszczenie sprostowania w mediach, które publikowały już jego banery wyborcze.

Sąd Okręgowy w Nowym Sączu zgodził nakazał też wpłatę 5 tysięcy złotych darowizny, na rzecz Sądeckiego Hospicjum. Arkadiusz Mularczyk nie musi przepraszać personalnie Jakuba Bocheńskiego za naruszenie jego dóbr osobistych.

Kandydat PiS-u zamierza złożyć apelację.

Posłuchaj:
Małgorzata Czaja
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Marta Malec-Lech
play
Słowo za Słowo (NS)- Wacław Ligęza
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Korki od prezydenta
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN