Artur Jasiński: – Kondycja farmy fotowoltaicznej w Wierzchosławicach nie jest tak dobra jak podaje się w mediach [WIDEO]

08.10.2018

Kondycję farmy fotowoltaicznej w Wierzchosławicach odkłamuje w programie Słowo za słowo kandydat na wójta tej gminy, Artur Jasiński.

Dotychczasowy przewodniczący Rady Gminy uważa, że mimo informacji medialnych o poprawie funkcjonowania, koszty utrzymania instalacji są zbyt duże.

Jego zdaniem spółka, przy braku dochodu, ma do spłacenia jeszcze trzy i pół milionowy kredyt. To oznacza 600 tysięcy złotych rocznie z kieszeni podatników. – Pierwszy pomysłem jest połączenie spółki Energia z wodociągami Wierzchosławice i z moich wyliczeń da to ponad 100 tysięcy złotych oszczędności. Drugim pomysłem jest wykorzystanie prądu z farmy na potrzeby gminy, między innymi na potrzeby stacji uzdatniania wody. Farma i stacja są obok siebie, z moich wyliczeń wynika, że to da dodatkowe pieniądze dla spółki, jakieś 200 tysięcy złotych, więc gmina będzie musiała dużo mniej dopłacać, nie 600 tysięcy złotych tylko powiedzmy jakieś 300 tysięcy, więc to są już jakieś wymierne oszczędności – wyjaśnia Artur Jasiński.

Artur Jasiński startuje z Komitetu Wyborczego Wyborców Artura Jasińskiego popieranego przez PiS.

Ma 44 lata, pracuje w Zakładach Azotowych, mieszka na terenie gminy Wierzchosławice.

W programie ma też m.in. zmniejszenie cen za wodę i ścieki. Uważa, że jest to do zrobienia pod warunkiem zmiany polityki finansowej Wierzchosławic.

Artur Jasiński zwraca też uwagę na nienajlepszą kondycję oświaty i bardzo duży odpływ uczniów z miejscowych szkół.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za słowo(NS)-Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN