Asfalt pod wiaduktem?

14.06.2018

Wreszcie robotnicy pod wiaduktem na ulicy Krakowskiej w Tarnowie. Czy oznacza to, że remont jest już na finiszu, czy będą wylewać asfalt? – pytają tarnowianie.

Przeciągająca się kilka lat modernizacja wzbudza emocje. W godzinach szczytu tworzą się tam gigantyczne korki. – W korkach stoi się czasami się aż od ronda przy kościele Misjonarzy nawet 40 min. Remont miał się w przeciągu dwóch lat skończyć, a już piąty rok trwa. No ale przyzwyczailiśmy się. Miejmy nadzieję, że niedługo to skończą, bo widać, że już powoli wszystko zaczyna dobrze wyglądać – mówią tarnowianie.

Zakończono wykonywanie warstwy podbudowy pod nawierzchnią drogi. Kolejny etap to układanie pierwszej warstwy drogi – wyjaśnia Dorota Szalacha, rzeczniczka PKP. – Jeszcze w tym tygodniu wykonawca powinien przystąpić do układania pierwszej warstwy drogi z betonu asfaltowego. Do wykonania, prócz kolejnych warstw, zostanie jeszcze krótki odcinek na połączeniu ul. Krakowskiej z Kochanowskiego – informuje Szalacha.

Ostatnim etapem będą prace wykończeniowe, uzyskanie pozwolenia na użytkowanie oraz wprowadzenie nowej organizacji ruchu.

Jak dodaje rzeczniczka, realnym terminem, w którym odcinek pod wiaduktem na ulicy Krakowskiej zostanie oddany do użytku, jest czwarty kwartał bieżącego roku.

Posłuchaj:
Mieszkańcy
Dorota Szalacha
Piotr Środawa
Udostępnij:
ZGŁOŚinterwencję
Co?
Gdzie?
Kiedy?
Patronat radia rdn
regionalne wiadomości sportowe
sport.
rdn.pl
MAGAZYN
żużlowy
rdn_f polecamy