Autyzm jest na całe życie – sądeczanie wyszli na ulice

14.04.2018

Po raz piąty rodzice osób dotkniętych autyzmem, oni sami a także ich przyjaciele oraz mieszkańcy Nowego Sącz przemaszerowali przez miasto. Tym razem szli pod hasłem Autyzm jest na całe życie. Marsz odbył się z okazji światowego Dnia Świadomości o Autyzmie.

Pochód zakończył się pod sądeckim ratuszem, gdzie na uczestników czekało mnóstwo atrakcji.

Podczas festynu autystyków jest fajnie, grają i śpiewają. Ja przyjechałem tu z Zakopanego – mówi Jakub Kaim. – Chciałbym żeby autystyków polubili wszyscy ludzie. My mieszkamy na małej wsi, u nas takie dzieci uważane są za dziwadła, nie ma co tego ukrywać – dodaje mama Jakuba. Ten marsz to okazja żeby spotkać się w gronie rodziców i nie ukrywać, że nasze dzieci są wspaniałe.

Przez cały pochód ze Starej Sandecji do sądeckiego rynku maszerującym towarzyszyła muzyka w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej, która na koniec zaprezentowała pokaz musztry. W tym roku sądecki marsz był międzynarodowy. Specjalnie na marsz, z występem przyjechał ze Lwowa zespół folklorystyczny Małe Lewki. Uczestnikom towarzyszyli motocykliści z grupy Sącz Bikers.

 

 

Posłuchaj:
Jakub Kaim z mamą
Katarzyna Tokarczyk
Udostępnij:
ZGŁOŚinterwencję
Co?
Gdzie?
Kiedy?
Patronat radia rdn
regionalne wiadomości sportowe
sport.
rdn.pl
MAGAZYN
żużlowy
rdn_f polecamy