Awaria szynobusu i duże utrudnienia – ciężki poranek dla mieszkańców

26.09.2018

To był ciężki poranek dla mieszkańców, którzy dojeżdżają z osiedla Helena szynobusem. Jak wiecie z naszych wiadomości dwa poranne kursy pociągu po godzinie 6.00 rano nie odjechały ze stacji Nowy Sącz Chełmiec, a po pasażerów przyjechały autobusy zastępcze. Powodem była awaria szynobusu.

O problemie od rana informowali nas słuchacze. – Szynobus nie przyjechał i najgorsze jest to, że pasażerowie nie zostali o niczym poinformowani.  Kierowcy powinni poinformować pasażerów,  że jest awaria i wtedy nie wysiadalibyśmy z autobusów, które i tak pojechały do Nowego Sącza – tłumaczy jedna z pasażerek.

Jak udało się nam ustalić PKP podstawiło skład zastępczy. Z informacji jakie przekazali nam pasażerowie wiemy, że na stacji Nowy Sącz – Chełmiec były tłumy.

Nie wszyscy zmieścili się w zastępczym składzie pociągu. Ci bardziej niecierpliwi ryzykowali i do centrum miasta poszli pieszo przez most kolejowy.

Mimo, że wśród pasażerów mnożyły się teorie na temat przyczyn porannych problemów, to okazało się że winny nie był pociąg. – Szynobus został unieruchomiony przez awarię trakcji na dworcu PKP w Nowym Sączu. Była to sytuacja, która wydarzyła się wcześnie rano, dlatego chce bardzo przeprosić wszystkich pasażerów za te niedogodności – tłumaczy Andrzej Górski, prezes MPK w Nowym Sączu.

Mimo dużego zamieszania o poranku wszystko wróciło do normy. Na tory wyjechał już szynobus, który regularnie jeździ między centrum miasta, a osiedlem Helena.

Posłuchaj:
Pasażerowie
Andrzej Górski
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Rokosz
play
Słowo za słowo(NS) - Robert Ślusarek
play
Ryszard Gołąb o III Festiwalu Rockowym
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN