Basen pod nowym wiaduktem [ZDJĘCIA]

06.08.2018

Kilkunastominutowa ulewa w niedzielny wieczór zalała drogę pod nowo wyremontowanym wiaduktem przy ulicy Gumniskiej w Tarnowie. Pod przejazdem utworzył się staw, a kratki ściekowe w ogóle nie przyjmowały wody. Pytanie, czy to błąd w technologii?

Mieszkańcy, z którymi rozmawiał reporter RDN, są zaniepokojeni. Jak mówią, droga jeszcze nie została oddana po remoncie, a już widać pierwsze niedoróbki. – Mogło tu nieźle napadać, z tym, że ja chcę wiedzieć, czy tu jest kanalizacja dobrze zrobiona. Jak widać, robota jest spartaczona, powinien być odpływ wody. Ktoś, kto to robił remont tej ulicy, widział, że jest depresja – obniżona powierzchnia i woda będzie się akumulować. To musi być szybko naprawione – komentują tarnowianie.

Przedstawiciele krakowskiego oddziału PKP uspokajają, że wszystko jest w porządku z odprowadzaniem wód. Jak mówi rzecznik Piotr Hamarnik, teren jest placem budowy, dlatego urządzenia odwadniające są wyłączone. – Trwają ostatnie prace wykończeniowe, związane również z przeróbkami przy asfalcie. Na czas ich wykonywania, firma wyłączyła system odwodnienia. Dlatego podczas ulewy nie działał on tak, jak powinien. Nie ma się zatem czego obawiać, kiedy zostanie to oddane do użytku, powinno dobrze funkcjonować. Tego typu sytuacje nie powinny się zdarzać – twierdzi rzecznik.

Modernizacja wiaduktu trwa już od dwóch lat. W ostatnich tygodniach została położona asfaltowa nawierzchnia i zakończyły się prace przy układaniu chodników.

Według urzędników tarnowskiego magistratu odbiór techniczny drogi ma się odbyć w przyszłym tygodniu.

Przeczytaj także:

Czy świeżo wylany asfalt to zwiastun końca prac i problemów mieszkańców?

Posłuchaj:
Mieszkańcy
Piotr Hamarnik
administrator
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Anna i Sebastian Curyło
play
Słowo za słowo (M) - Justyna Kołodziej, Marcin Zaród
play
Słowo za słowo (M) - ks. Piotr Adamczyk
play
Słowo za Słowo (NS)- Antoni Koszyk
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN