Batalia o miejskie inwestycje

06.06.2019

Remont boiska, modernizacja ulic i parkingów, montaż samolotu oraz instalacja poidełek. To tylko część inwestycji, jakie zaproponował prezydent Mielca do realizacji z rezerwy budżetowej na ponad 6 mln złotych.

Jak tłumaczy Jacek Wiśniewski, to odpowiedź na potrzeby mielczan zgłaszane w czasie spotkań z mieszkańcami.

– Te zadania skierowane są dla dzieci, dla ludzi młodych, starszych, uprawiających sport, niepełnosprawnych – dla wszystkich grup społecznych w naszym mieście.

Radni miejscy przyznawali, że zaproponowane inwestycje są potrzebne, ale wskazywali też na zadłużenie miasta i priorytetowe zadania.

– Uważam, że wszystkie te inwestycje są potrzebne, może poza poidełkami, takimi jakimiś fajerwerkami, na które dzisiaj nas nie stać, bo mamy budować halę, retencję, wiadukt i przedszkole – mówił Fryderyk KapinosZ kolei Zdzisław Nowakowski jako przewodniczący komisji finansów wskazywał, ze z niektórych inwestycji można póki co zrezygnować.

Ostatecznie z listy ponad 15 inwestycji wykreślono kilka m.in. realizację projektu Stawów Cyranowskich, budowy drogi na osiedlu Cyranka i rozbiórki przy ul. Witosa i dworca.

Posłuchaj:
Jacek Wiśniewski
Mieleccy radni
Anna Zboch
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Roman Łucarz
play
Słowo za słowo (M) - Edward Czesak
play
Słowo za Słowo (NS)- Marek Kwiatkowski
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN