Batoniki i alkohol pójdą w odstawkę?

21.09.2020

Czy Polacy przestaną się objadać słodyczami i upijać alkoholem? Co tarnowianie myślą na temat nowego podatku cukrowego?

Na te pytania odpowiadali mieszkańcy Tarnowa reporterce RDN. Ich zdaniem to nie wpłynie na zdrowie Polaków, ale zasobność ich portfeli. Tarnowianie nie pochwalają tego pomysłu.

– Konsumenci mogą być trochę zniesmaczeni, przynajmniej na początku. – To jest nabijanie kasy państwu. Nie wiem czy to jest dobry pomysł. – Ja widzę gonienie za kasą, którą się rozdało i teraz trzeba gdzieś tę lukę uzupełnić. To tylko zdenerwuje ludzi. – To, co robi nasz rząd, prowadzi tylko do tego, że ratują swój budżet. W żaden sposób to nie pomoże, bardziej po prostu wyciągnie z nas pieniądze – komentowali mieszkańcy Tarnowa w rozmowie z reporterem RDN.

Odmienne zdaniem ma z kolei młodsza część mieszkańców Tarnowa. Widzą w podatku nadzieję na to, że wiele osób przestanie jeść produkty zawierające w sobie duża ilość cukru. Zwyczajnie nie będzie ich na to stać.

– Cukier jest chyba wszędzie, nawet do chleba się go dodaje. Pomimo początkowego niezadowolenia, ludzie do tego przywykną. Wydaje mi się, że jeżeli cena będzie wyższa, cukier też będzie w tym produkcie, to pewna grupa osób zrezygnuje z zakupów. – Na pewno plusem będzie to, że młodzież, która nie zarabia zostanie wykluczona z grona kupujących te produkty. Wiadomo to ogromny plus. Ale portfele Polaków zmaleją – naród Polski jest narodem pijącym – dodają tarnowianie.

Podatek cukrowy wejdzie w życie w 2021 roku.

Posłuchaj:
Mieszkańcy
Katarzyna Antosz, Iza Kołakowska, fot. pixabay.com
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Lesław Wieczorek
play
Słowo za Słowo (NS)- Paweł Fyda
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN