Będą obrady Okrągłego Stołu Nowosądeckiej Oświaty

31.01.2019

Władze Nowego Sącza zorganizują obrady Okrągłego Stołu Nowosądeckiej Oświaty. Spotkanie odbędzie się w najbliższy poniedziałek (4.02), a udział w nim wezmą osoby związane z sądecką edukacją i inne zainteresowane tematem.  

Władze miasta tłumaczą, że jest to spełnienie jednej z obietnic wyborczych Ludomira Handzla. Prezydent jeszcze jako kandydat na ten urząd, zapowiadał otwartą debatę na tematy ważna dla miasta.

Wiceprezydent Magdalena Majka twierdzi, że potrzebna jest między innymi dyskusja w związku z reformą edukacji. – Będzie to trudny rok, jednak będziemy robili wszystko, żeby młodzież kończąca szkoły podstawowe i gimnazja miała zapewnioną odpowiednią liczbę miejsc w szkołach średnich z terenu miasta.

– Zaprosiliśmy na te obrady przedstawicieli placówek oświatowych publicznych i niepublicznych z Nowego Sącza: przedszkoli, szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych, a także następujących placówek: Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, Pałacu Młodzieży, Zespołu Placówek Kształcenia Zawodowego. Ponadto wysłano zaproszenie do Rad Rodziców, przewodniczącego Komisji Edukacji Rady Miasta Nowego Sącza radnego Grzegorza Ledzińskiego i Związków Zawodowych: ZNP i „Solidarności” – dodaje Majka.

Michał Zacłona, historyk uczący w Liceum Ogólnokształcącym nr 1 w Nowym Sączu jest zdania, że w sądeckich szkołach średnich więcej uczniów musi zdawać egzaminy maturalne z matematyki. Historyk twierdzi też, że mieście powinno powstać więcej szkól branżowych.

– Może trzeba się zastanowić nad jeszcze jednym technikum biologiczno-chemicznym, czy technikum leśnym. Może powinny się pojawić jeszcze dwa licea ogólnokształcące, a równocześnie wygaszone mogą zostać licea znajdujące się w technikach. Chodzi o to, żeby szkoły techniczne zajęły się tylko kształceniem zawodowym. 

W obradach Okrągłego Stołu Nowosądeckiej Oświaty mogą wziąć udział również mieszkańcy. Zainteresowani mogą zgłaszać się do piątku (1.02) do Wydziału Edukacji i Wychowania Urzędu Miasta Nowego Sącza.

Posłuchaj:
Magdalena Majka
Mieszkańcy
rozmowa z Michałem Zacłoną
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Andrzej Mróz
play
Słowo za Słowo (NS)- Maciej Onasz
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN