Będą pieniądze na usuwanie skutków ulew

27.07.2018

Powiaty, które ucierpiały z powodu powodzi, mogą liczyć na pieniądze na początku przyszłego roku. Jak informuje wojewoda małopolski Piotr Ćwik, trwa szacowanie strat i w najbliższym czasie gminy będą składać wnioski o pieniądze z województwa.

Zniszczenia związane z ulewami dotknęły szczególnie gminę Kamienica w powiecie limanowskim, ale inne tereny również. Wojewoda zapewnił w piątek (27.07), że samorządy mogą liczyć na pomoc.

My jesteśmy przygotowani, aby te wpływające wnioski szybko procedować i wnioskować do pana ministra, który zadeklarował środki na odbudowę zniszczonej infrastruktury – zapewnia Piotr Ćwik.

Pieniądze, które mają pomóc w naprawie największych zniszczeń będą zapewnione na początku przyszłego roku. – Jeśli są większe zadania do realizacji, to tutaj jest obawa czy samorząd zdąży w tym roku zrealizować zadanie. Jeśli samorządowcy będą mieli uzasadnione obawy, że nie zdążą w tym roku, to wszystkie te zadania z tych ubiegłotygodniowych szkód zostaną wpisane na sam początek listy w roku 2019, aby można było ruszyć z tymi największymi zadaniami na początku roku – zapewnia wojewoda.

Dzisiaj (27.07) w Delegaturze Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Nowym Sączu wojewoda wręczył promesy samorządom z Małopolski. Obejmują one skutki klęsk żywiołowych w poprzednich latach. Ich kwota to prawie 50 milionów złotych.

 

Posłuchaj:
Piotr Ćwik
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Jakub Kwaśny
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Rokosz
play
Słowo za Słowo (NS)- Milenia Małecka Rogal
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Korki od prezydenta
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN