Będą sprawdzać jak działa spalarnia

13.06.2018

Samorządowcy, przedstawiciele Rad Osiedli oraz mieszkańców Tarnowa odwiedzą spalarnię odpadów w Koninie. Jest to kolejny etap konsultacji społecznych przed planowaną inwestycją w mieście.

Tarnowski MPEC w najbliższych latach chce wybudować spalarnię odpadów, które nie nadają się do recyklingu. – Wybraliśmy zakład najdłużej działający w Polsce – mówi prezes Krzysztof Rodak. – To jest spalarnia większa niż ta, którą planujemy w Tarnowie. Ale zbudowana w bardzo podobnej technologii, z punktu widzenia standardów emisyjnych, czyli tego co najbardziej interesuje mieszkańców. Nowoczesny obiekt, który jest instalacją spełniającą wszystkie wymagane standardy, w tym również najlepszych dostępnych technik – informuje prezes.

Podczas wizyty w konińskiej spalarni odpadów, będzie można zobaczyć proces utylizacji. – Pracownicy informować będą o systemie emisji cieplnej – dodaje Krzysztof Rodak. – Będzie można zobaczyć, jak taki obiekt wygląda. To jest instalacja komunalna, w związku z powyższym jest to bardzo podobne rozwiązanie, które chcemy zastosować w Tarnowie. Jest to prywatna firma. Podczas wyjazdu osoby zapoznają się z całą gospodarką odpadową, taką, która jest domknięta termiczną utylizacją odpadów.

Dotychczas w ramach konsultacji społecznych z mieszkańcami odbyły się wyjazdy do spalarni odpadów w Wiedniu.

Planowana przez tarnowski MPEC inwestycja zlokalizowana byłaby obok miejskiej ciepłowni przy ulicy Spokojnej. W wyjeździe weźmie udział reporter RDN Małopolska.

Posłuchaj:
Krzysztof Rodak
administrator
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Michał Wojtkiewicz
play
Słowo za Słowo (NS)- Kacper Dąbrowski
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN