Będą walczyć o czyste powietrze

27.06.2018

Mielczanie zrzeszeni w Stowarzyszeniu Specjalna Strefa Ekologiczna wspólnie z Fundacją ClientEarth. Prawnicy dla Ziemi będą walczyć o czyste powietrze w Mielcu.

Jak zaznacza Szymon Kuś, rzecznik stowarzyszenia, fundacja będzie się przyglądać działalności nie tylko Kronospanu, ale i innych firm w mieleckiej strefie ekonomicznej. – Będą nas reprezentować, będą się przyglądać działalności Kronospanu, ale będą także inne firmy. To nie jest tak, że się uwzięliśmy tylko na jedna firmę. Wiemy, że są też inne, które mogą mieć coś za uszami – informuje rzecznik.

Stowarzyszenie zapewnia też, że odwoła się od decyzji zintegrowanej dla Kronospanu, wydanej przez urząd marszałkowski. Mieszkańcy wezmą także udział w debacie miejskiej dotyczącej czystego powietrza. Ma w niej wziąć udział m.in. Małgorzata Golińska, wiceminister środowiska i przedstawiciele Kronospanu. Spotkanie zaplanowano na 10 lipca.

ClientEarth w ubiegłym roku rozpoczęła kampanię przeciw emisjom przemysłowym w Polsce. W ramach akcji uruchomiła stronę internetową w języku polskim i angielskim, gdzie na podstawie świadectw mieszkańców dotyczących miejsc dotkniętych przemysłowymi zanieczyszczeniami, przedstawia skalę problemu.

Posłuchaj:
Szymon Kuś
Anna Zboch
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Jakub Kwaśny
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Rokosz
play
Słowo za Słowo (NS)- Milenia Małecka Rogal
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Korki od prezydenta
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN