Będzie dogrywka – komentarze liderów

22.10.2018

Wyniki głosowania na prezydenta Tarnowa wskazują na to, że konieczna będzie dogrywka. Jak na razie liderem wyścigu o stanowisko włodarza miasta jest urzędujący prezydent Roman Ciepiela z Koalicji Obywatelskiej, czyli porozumienia m.in. Platformy, Nowoczesnej i Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Poproszony o komentarz dla radia RDN Roman Ciepiela przyznaje, że II tura to przy pięciu kandydatach na to stanowisko rzecz naturalna.

Przekonuje, że wobec ostatecznego werdyktu ma w sobie pokorę. – Wyborcy zauważyli jak ciężko i owocnie pracuję dla Tarnowa, stąd to wyróżnienie pierwszym miejscem. Przez te dwa tygodnie będziemy rozmawiać z mieszkańcami, będziemy rysować przyszłość, bo tego dotyczą te wybory. Z drugiej strony chciałbym, żeby Tarnów mógł mieć dobrą kontynuację tych inwestycji, które są w toku – komentuje urzędujący prezydent i jednocześnie kandydat.

Z Romanem Ciepielą w II turze zmierzy się Kazimierz Koprowski, kandydat Zjednoczonej Prawicy, który do dogrywki wejdzie z drugiej pozycji.

W rozmowie z radiem RDN zaczyna on od podziękowania swoim wyborcom, a wynik uznaje za dobry punkt wyjścia do zwycięstwa w drugiej turze. – Te tysiące głosów mają dla nas wielkie znaczenie, są dla nas wielką wartością i zobowiązują do walki aż do końca. Mam taką głęboką nadzieję, że ostatecznie mieszkańcy wybiorą mój program, moją perspektywę rozwoju Tarnowa. Mam nadzieję i jestem głęboko przekonany, że postawią po prostu na perspektywę rozwoju. Poświęciłem mnóstwo czasu na  rozmowy z mieszkańcami i myślę, że ten kierunek zostanie utrzymany – dodaje Kazimierz Koprowski.

Kandydat Zjednoczonej Prawicy podkreśla także, że w swoich działaniach dla Tarnowa może liczyć na wsparcie wyższych szczebli władzy.

Kazimierz Koprowski w drugiej turze liczy na tych, którzy w pierwszej turze zostali w domach. Chce przekonać do siebie ludzi o zbliżonych poglądach.

Posłuchaj:
Roman Ciepiela
Kazimierz Koprowski
Agnieszka Drozd
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za Słowo - Rozgryźć Kościół - ks. Michał Dąbrówka
play
Słowo za Słowo (M) - Marcin Kiwior
play
Słowo za Słowo (NS)- Paweł Fyda
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN
Magazyn żużlowy
w każdy wtorek o 16.30