Nie będzie dopłat do błękitnego węgla?

06.11.2019

Nowy Sącz wstrzymał dopłaty do błękitnego węgla. Do Urzędu Miasta Nowego Sącza trafiło pismo z Regionalnej Izby Obrachunkowej w Krakowie, w którym zgłoszony wątpliwości co do możliwości udzielania takiej pomocy finansowej mieszkańcom. – Około 40 ton błękitnego węgla trafiło już do mieszkańców Nowego Sącza, część z nich dostało dofinansowania, ale wiele wniosków trzeba będzie wstrzymać – wyjaśnia dyrektor Wydziału Środowiska Grzegorz Tabasz.

 

– Władze miasta do końca tego tygodnia odwołają się od decyzji RIO. Uchwała, którą jednogłośnie przyjęli radni sprawiła, że dla mieszkańców miasta tona błękitnego węgla kosztuje około 1 200 złotych. Jest to cena promocyjna, ponieważ rynkowa wartość tego paliwa wynosi około 1600 zł za tonę. Nowy Sącz jako pierwszy w Polsce wprowadził taką uchwałę.

13 listopada, czyli w przyszłą środę prezydent wraz z dyrektorem Wydziału Środowiska będą uczestniczyć w kolegium Regionalnej Izby Obrachunkowej w Krakowie. Po tym spotkaniu dowiemy się czy dotacja do kupna błękitnego węgla będzie w ogóle możliwa.

Posłuchaj:
Grzegorz Tabasz
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Jakub Kwaśny
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Rokosz
play
Słowo za Słowo (NS)- Milenia Małecka Rogal
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Korki od prezydenta
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN