Będzie drugi proces w sprawie przywłaszczenia kolejnych pieniędzy przez byłą dyrektor jednej z tarnowskich szkół

11.09.2019

Mowa o różnych zbiórkach charytatywnych.  Alicja C. – F. została oskarżona nie tylko o przywłaszczenie blisko 6 tysięcy zł. ze zbiórki na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, której proces dobiega końca.

Jesienią ma ruszyć kolejny, w sprawie następnych dwóch zbiórek, które prowadzili uczniowie Zespołu Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych w ramach zainicjowanego przez nauczycielkę wolontariatu Empatia.

Jak informuje sędzia Tomasz Kozioł, rzecznik Sądu Okręgowego w Tarnowie, w pierwszym przypadku chodzi o przywłaszczenie pieniędzy z jesiennej  zbiórki w 2017 roku na rzecz towarzystwa opieki nad zwierzętami.

– Działając jako przedstawiciel Szkolnego Centrum Wolontariatu Empatia i dysponując środkami pieniężnymi  pochodzącymi ze zbiórki,  miała przywłaszczyć powierzone jej mienie – ponad 1100 zł – pochodzące  z akcji charytatywnej – Przemów ludzkim głosem – która została przeprowadzona na terenie szkół i przedszkoli w regionie tarnowskim.  Zarzuty zagrożone są karą do 5 lat pozbawienia wolności. 

Zimą 2017 roku nauczycielka miała też przywłaszczyć sobie pieniądze ze zbiórki dla ucznia, który ucierpiał w pożarze.

– Dysponując faktycznie środkami pieniężnymi pochodzącymi ze zbiórki,  przywłaszczyła kwotę ponad 1300 zł pochodzącą  z akcji – Pomoc w Potrzebie –  która dotyczyła pożaru domu rodzinnego absolwenta Zespołu Szkół  Ekonomiczno – Ogrodniczych, a została przeprowadzona wśród nauczycieli podczas zebrania rady pedagogicznej, czym działała na szkodę tego ucznia.

Nauczycielka nie przyznaje się do winy.

Posłuchaj:
Tomasz Kozioł
Jadwiga Koziol
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Michał Wojtkiewicz
play
Słowo za słowo(NS) - Grzegorz Tabasz
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN