Będzie kanalizacja w Zaczarniu [WIDEO]

14.07.2020

Wójt Lisiej Góry Arkadiusz Mikuła w programie Słowo za Słowo powiedział, że gmina otrzymała dofinansowanie w wysokości 4 mln złotych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, a to daje zielone światło dla ostatniego etapu budowy kanalizacji.

Za te pieniądze będzie możliwa budowa rurociągu przesyłowego, do którego zostaną podpięte gospodarstwa.

To kluczowa inwestycja dla mieszkańców tej części gminy – mówi Arkadiusz Mikuła.

– Otrzymaliśmy promesę na likwidację dwóch oczyszczalni ścieków w Starych Żukowicach i Lisiej Górze. Za około 4 mln złotych będziemy budować rurociąg przesyłowy, który te oczyszczalnie ścieków połączy z przesyłem w Brzozówce. Stamtąd ścieki popłyną prosto do Tarnowa. To jest kluczowa inwestycja dla wschodniej części gminy ponieważ dzięki temu będziemy mogli w najbliższym czasie uruchamiać budowę ostatniego etapu kanalizacji w Zaczarniu. Budowa kanalizacji nie była możliwa bez likwidacji dwóch oczyszczalni ścieków.

W najbliższych tygodniach ma zostać rozpisany przetarg.

Likwidacja oczyszczalni i budowa rurociągu może potrwać około dwóch lat. Następnie możliwe będzie podpięcie gospodarstw do kanalizacji.

Ten etap też potrwa około dwóch lat. Na razie nie wiadomo ile pochłonie pieniędzy. Wójt mówi, że to wielomilionowa inwestycja, ale dokładne kwoty poda kiedy zostanie opracowany kosztorys.

Posłuchaj:
Arkadiusz Mikuła
Aneta Mleczko
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Paweł Klimek
play
Słowo za Słowo (NS)- Wiesław Pióro
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN