Będzie łatwiej wydostać się z Gminy Wierzchosławice, ale dopiero po Nowym Roku

17.12.2019

Będą dodatkowe pociągi dla mieszkańców tego regionu. Mają oszczędzić codzienne pokonywanie dodatkowych około 20 kilometrów w jedną stronę do Tarnowa po zamknięciu mostu na Dunajcu w Ostrowie.

Jak informuje Michał Drewnicki, rzecznik Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie, od 7 stycznia na trasie od Bogumiłowic do Tarnowa pojawią się nowe kursy – po 3 w każdą stronę.

Dodatkowo, pociągi kursujące między Krakowem a Tarnowem będą zatrzymywać się na stacji w gminie.
W sumie mieszkańcom dojdzie więc 16 kursów – w każdą stronę po 8 – tłumaczy rzecznik.

– Na trasie pomiędzy Krakowem a Tarnowem linie przyspieszone, które dotąd nie zatrzymywały się na stacji w Bogumiłowicach, będą zatrzymywały się i w ciągu dnia w dzień roboczy tych pociągów ma być – w dwie strony licząc – 10. Natomiast spółka Przewozy Regionalne ma uruchomić dodatkowe połączenia na linii Tarnów – Bogumiłowice -na dobę będzie 6 dodatkowych pociągów, po 3 w każdą stronę.

Starostwo Powiatowe w Tarnowie planuje uruchomić też autobus, który ma dowozić mieszkańców do autobusów do Krakowa, które zmieniły trasę i zatrzymują się dopiero w Wojniczu.

Dodajmy, że tymczasowa, wojskowa przepraw przez Dunajec mogłaby powstać najwcześniej latem 2020 roku.

Zamknięcie mostu w Ostrowie spowodowało większe korki w Tarnowie zwłaszcza na skrzyżowaniach Czerwonych Klonów – Kwiatkowskiego, Krakowskiej z Koszycką i Czerwoną czy w rejonie Jana Pawła II a także Klikowskiej.

Posłuchaj:
Michał Drewnicki
Jadwiga Koziol
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Tadeusz Bąk
play
Słowo za Słowo (NS)- Michał Kądziołka
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Korki od prezydenta
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN