Będzie nowy przetarg na łącznik obwodnic i dodatkowe pieniądze?

26.02.2019

Budowa łącznika obwodnicy północnej i zachodniej Nowego Sącza może kosztować więcej niż planowano. Jak już wiecie z naszych wiadomości, GDDKiA wyceniła ponad kilometrowy odcinek na 32 miliony złotych. Do przetargu zgłosiły się dwie firmy, które zaproponowały kwotę o ponad 20 milionów wyższą.

Przetarg najprawdopodobniej zostanie unieważniony, a Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad chce zmienić specyfikację przetargu. – Zostaną zmienione nieco parametry wykonania tej usługi, szczególnie w zakresie gwarancji, a nie w zakresie jakości. To nowe podejście nie będzie skutkowało obniżeniem jakości tego połączenia – tłumaczy Wiesław Janczyk, poseł PiS-u.

Ministerstwo Infrastruktury nie wyklucza również przeznaczenia dodatkowych pieniędzy na tę inwestycję. – Te pieniądze pochodzą z budżetu państwa i one są dedykowane poprzez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad – dodaje poseł.

Niespełna półtorakilometrowy odcinek miał być gotowy do końca przyszłego roku. Jednak nie wiadomo czy rozpisanie nowego przetargu nie wydłuży tego terminu. Łącznik ma odciążyć przede wszystkim zakorkowane skrzyżowanie w Chełmcu i ulicę Marcinkowicką.

 

Posłuchaj:
Wiesław Janczyk
Wydawca, fot. GDDKiA
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Jakub Kwaśny
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Rokosz
play
Słowo za Słowo (NS)- Milenia Małecka Rogal
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Korki od prezydenta
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN