To będzie pierwszy tak ciepły dzień tego roku

15.03.2019

Na niedzielę (17.03) synoptycy obiecują nawet do 20 stopni na plusie. Już teraz warto zaplanować, jak dobrze spędzić ten czas. Mieszkańcy regionu, z którymi rozmawiała nasza reporterka, na pewno nie będą wtedy siedzieć w domu.

– Spacery, wyjście w góry, może wyciągniemy już rower z piwnicy – opowiadają Sądeczanie.

Do kalendarzowej wiosny został jeszcze niecały tydzień, ale już teraz w przyrodzie da się zauważyć zmianę pory roku. – Jest już coraz cieplej, dni są dłuższe, w ogrodach kwitną kwiaty, słychać śpiew ptaków – mówili nasi rozmówcy.

Niestety 20-stopniowa temperatura nie utrzyma się dłużej niż jeden dzień. Po weekendzie czeka nas ochłodzenie, słupki rtęci spadną nawet delikatnie poniżej 10 stopni w ciągu dnia, w nocy mogą być przymrozki. W górach cały czas mamy jeszcze sporo śniegu.

Krzysztof Knofliczek, opiekun schroniska na Luboniu zwraca uwagę, że w wyższych partiach gór pogoda może różnić się od tej w dolinach. W Beskidzie Wyspowym zima jeszcze nie daje za wygraną. – Na Luboniu warunki są typowo zimowe, przy schronisku jest około metra śniegu.

Podobnie jest na Hali Łabowskiej. W obydwu schroniskach załapiecie się jeszcze na nocleg. Trzeba jednak zadzwonić i zarezerwować sobie miejsce.

Posłuchaj:
Relacja
Jolanta Frączek
Udostępnij:
ZGŁOŚinterwencję
Co?
Gdzie?
Kiedy?
Patronat radia rdn
regionalne wiadomości sportowe
sport.
rdn.pl
MAGAZYN
żużlowy
rdn_f polecamy