Nie będzie podwyżek dla fizjoterapeutów i diagnostów [WIDEO]

17.09.2019

Fizjoterapeuci i diagności laboratoryjni ze szpitala św. Łukasza w Tarnowie nie mają co liczyć na wyższe pensje. Przynajmniej na razie. Dyrektor szpitala i poseł PiS, Anna Czech w porannym programie Słowo za Słowo powiedziała, że szpital nie ma na to pieniędzy.

Podkreśliła jednocześnie, że ta grupa w ciągu ostatnich dwóch lat dostała 750 zł podwyżki. Były to pieniądze wygospodarowane z kasy szpitala.

Ponadto w tym roku pensje pracowników wzrosły przeciętnie o 80 zł, co wynikało z ustawowej podwyżki płacy, a dodatkowo pracownicy z budżetu szpitala otrzymali po 100 zł – wyliczała na antenie RDN Anna Czech.

Czy fizjoterapeuci i diagności mogą zatem liczyć na podwyżki, o które zamierzają walczyć 23 września?

– Możemy rozmawiać w przyszłym roku. Zobaczymy jak będzie się kształtował ryczałt. My nie możemy doprowadzić do tego żeby dając podwyżki, potem nie mieć na leczenie pacjentów – powiedziała szefowa szpitala wojewódzkiego w Tarnowie.

Dyrektor szpitala powiedziała, że fizjoterapeuci w szpitalu św. Łukasza zarabiają od 2200 do 3 tys. złotych na rękę. Poniżej 2 tys. dostają dwie osoby, które pracują od niespełna roku.

Anna Czech wyraziła jednocześnie nadzieję, że do zapowiadanego protestu nie dojdzie. Przypomnijmy fizjoterapeuci zapowiadają, że od 23 września będą masowo brać L4.

Mam nadzieję, że tak nieodpowiedzialnie się nie zachowają – podsumowała dyrektor szpitala.

A my do tematu wracamy w Pulsie Regionu o 15.30

Naszym gościem będzie Agnieszka Gajewska-Podraza, wiceprzewodnicząca tarnowskiego oddziału związku zawodowego fizjoterapeutów.

Więcej na ten temat przeczytacie również tutaj:
Wiceminister Zdrowia: – Dyrektorzy szpitali dostali pieniądze na podwyżki dla fizjoterapeutów

Fizjoterapeuci i diagności wracają do protestu. Będzie ich mniej

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Rafał Różański
play
Słowo za Słowo (M) - Dawid Chrobak
play
Słowo za Słowo (NS)- Andrzej Gut-Mostowy
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN