Czy będzie protest w dniu rozprawy?

12.02.2018

Jak dowiedziało się nieoficjalnie radio RDN, pracownicy Zespołu Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie rozważają taką formę protestu przeciwko żądaniom byłego prezesa tej placówki.

Jak informowaliśmy Artur Asztabski walczy o odszkodowanie za odejście z pracy od prezydenta Tarnowa.

Domaga się m.in. wypłacenia trzymiesięcznej odprawy, czyli 100 tysięcy złotych. Pracownicy się boją, że jeśli poprzedni prezes wygra sprawę w sądzie, ci, którzy zarabiają najmniej, nie dostaną obiecanych premii.

Były prezes spółki miejskiej zakończył pracę w czerwcu 2017 roku. – Jego zdaniem nastąpiło to niezgodnie z prawem. Uważa, że przyczyny jego odwołania były nieco inne, niż to, co się podawało. Twierdzi, że były jakieś nieporozumienia dotyczące dyskryminacji jego osoby – mówi reporterowi RDN, rzecznik tarnowskiego Sądu Okręgowego, Irena Choma-Piotrowska.

Artur Asztabski domaga się sporych pieniędzy – dodaje rzeczniczka tarnowskiego Sądu Okręgowego. – Roszczenie obejmowało kwestię związaną z odszkodowaniem za niezasadne rozwiązanie stosunku pracy i to odpowiada kwocie trzymiesięcznego wynagrodzenia, jakie było na tym stanowisku. Kwestia odpraw dotyczy części tych świadczeń i one są w kwotach po tysiąc zł dochodzone w tym postępowaniu – mówi Irena Choma-Piotrowska.

Wyrok w tej sprawie przed Sądem Rejonowym w Tarnowie ma zapaść w połowie kwietnia. Właśnie wtedy przed siedzibą sądu mieliby protestować pracownicy ZPS.

Gdyby sąd przyznał rację byłemu prezesowi pieniądze będzie musiał wypłacić właśnie Zespół Przychodni Specjalistycznych.

Posłuchaj:
Irena Choma-Piotrowska
Irena Choma-Piotrowska
Dorota Kunc
Udostępnij:
ZGŁOŚinterwencję
Co?
Gdzie?
Kiedy?
Patronat radia rdn
regionalne wiadomości sportowe
sport.
rdn.pl
MAGAZYN
żużlowy
rdn_f polecamy