Czy będzie rondo na Wojska Polskiego?

14.08.2018

Inwestycja, która miała rozpocząć się na przełomie roku, wciąż się nie rozpoczęła. Mowa o budowie ronda, które miało powstać u zbiegu ulic Starodąbrowskiej i Wojska Polskiego w Tarnowie.

Początkowo urzędnicy uspokajali, że nie ma powodu do obaw, bo to drobne zadanie. Planowany remont ciągnie się jednak w nieskończoność.

Tarnowski magistrat ogłosił już pięć przetargów, lecz cztery z nich nie wyłoniły wykonawcy. Obecnie trwa piąty konkurs.

Podczas ogłaszania czwartego przetargu urzędnicy tłumaczyli, że przeciągająca się modernizacja spowodowana jest deficytem firm budowlanych na rynku.

Co dziś można powiedzieć kierowcom? Mówi Artur Michałek z Zarządu Dróg i Komunikacji.

-Mamy takie oczekiwania, że w końcu uda nam się zrealizować to przedsięwzięcie, trwa to już bez mała dwa lata. Ten przetarg był wielokrotnie ogłaszany i z różnych przyczyn nie pozwalał wyłonić wykonawcy. Przede wszystkim jednak podstawową przyczyną było brak ofert składanych w ramach tego postępowania przetargowego, co automatycznie nie pozwalało wyłonić wykonawcy, bo nie było ku temu możliwości – wyjaśnia Artur Michałek.

Jak dodaje urzędnik ewentualne oferty, które wpłyną do tarnowskiego magistratu zostaną otwarte w najbliższy piątek. Do sprawy będziemy wracać.

Posłuchaj:
Artur Michałek
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo - Roman Łucarz
play
Słowo za słowo - Barbara Nowak
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN