Będzie rozbudowa kanalizacji i wodociągów w gminie Łużna [WIDEO]

14.02.2019

Gmina Łużna chce zainwestować w rozbudowę kanalizacji i wodociągów. Teraz na terenie gminy funkcjonują jedynie przydomowe oczyszczalnie ścieków, z których korzysta kilkuset mieszkańców.

Wójt gminy Mariusz Tarsa przekonywał w porannej rozmowie radia RDN Nowy Sącz, że gmina szuka dodatkowych pieniędzy na rozpoczęcie prac.

– Będziemy przede wszystkim korzystać z pieniędzy z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, liczymy też na dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich mamy nadzieje, że znajdą się jakieś oszczędności jeszcze na budowę wodociągów. Problem suszy dotknął nas bardzo w minionym roku i po prostu nie było wody.

– Często kończy się na tym, że musimy dowozić wodę do szkół i instytucji gminnych. Można powiedzieć, że wodociągi gminne w ogóle nie istnieją, a to co jest, to są relikty przeszłości. Susza dotyka mieszkańców gminy praktycznie co roku – dodał.

Nasz gość wyjaśniał również, że ma już wstępne deklaracje, żeby sieć wodociągów pociągnąć właśnie z sąsiednich gmin.

Kiedy jest problem z suszą, woda jest dowożona z Gorlic i Bobowej. Wójt Łużnej podkreslił również, że ma już wstępne deklaracje, żeby sieć wodociągów pociągnąć właśnie z tych gmin.

Posłuchaj:
Mariusz Tarsa
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Tarnowski Festiwal Nauki
play
Słowo za Słowo (NS)- Jan Golba
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN