Będzie spotkanie dla mieszkańców w sprawie remontu drogi Łęg Tarnowski – Żabno

25.07.2018

Dlaczego są opóźnienia przy remoncie drogi wojewódzkiej w tym miejscu? Jak długo to jeszcze potrwa? Takie pytania mają mieszkańcy i samorządowcy.

Codziennie trasą jeździ starosta tarnowski Roman Łucarz i jak mówi radiu RDN też ma dość utrudnień. – Te prace idą ślamazarnie. Firma nie może zrzucać winy na złą pogodę. Końca prac nie widać. Ulica Tarnowska jest w opłakanym stanie, nadal unoszą się tam tumany kurzu. Burmistrzowi też leży na sercu ta droga, ale niewiele może zrobić, bo nie jest inwestorem – dodaje.

Mieszkańcy ulicy Tarnowskiej mają już dość huku i unoszącego się kurzu. Przeciągający się remont drogi wojewódzkiej jest dla nich koszmarem. – U nas w domu popękały ściany i tynk nam odpadł. Jeśli tiry jadą asfaltem, to jest w porządku, ale gdy zjadą na kamienistą drogę, to jest masakra. Od początku jak widzę jest to żółwie tempo. Cały czerwiec na ulicy Tarnowskiej nie było asfaltu i był straszny huk – mówią.

Samorząd Żabna organizuje spotkanie dla mieszkańców w czwartek o 17.00. Odbędzie się ono w Centrum Kultury. Mają się na nim pojawić przedstawiciele wykonawcy, inwestora i samorządowcy.

Posłuchaj:
Roman Łucarz
Mieszkańcy
Ewa Biedroń
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Wiesław Krajewski
play
Słowo za Słowo (NS)- Paweł Ptaszek
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Korki od prezydenta
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN