Będzie szynobus z Nowego Sącza do gminy Kamionka Wielka

16.07.2020

Będzie oczekiwany przez mieszkańców szynobus z Nowego Sącza w stronę Gminy Kamionka Wielka. Ma to rozwiązać problem zamkniętego mostu na Kamienicy. Dziś na wspólnej konferencji zapowiedzieli to marszałek województwa małopolskiego Witold Kozłowski i poseł PiS Patryk Wicher.

Dziś lub jutro będzie wiadomo jak będzie wyglądała trasa szynobusu, czy połączy najbliższe stacje czy będzie ewentualnie przedłużona dla potrzeb mieszkańców. – To jest teraz najpilniejsze – mówił marszałek Witold Kozłowski.

– Dzisiaj mają być prowadzone ustalenia co do trasy i co do częstotliwości. Ale to wszystko kosztuje duże pieniądze i to są środki publiczne. Trzeba to wszystko logicznie, sensownie dopasować, racjonalnie do potrzeb. Będzie tyle ile musi być, jeżeli chodzi o zabezpieczenie ruchu przez most, który został wycofany z ruchu.

Dzisiaj po wizji lokalnej służb wojewody przy moście, zostanie podjęta decyzja o budowie ewentualnego mostu tymczasowego, tak aby pomoc komunikacyjna dla mieszkańców szła dwutorowo. W planach jest też udostępnienie zamkniętego mostu dla ruchu rowerowego i pieszego.

Posłuchaj:
Witold Kozłowski
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Tomasz Bełzowski
play
Słowo za Słowo (NS)- Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN