Nie będzie zmian w LO nr 2 w Nowym Sączu

12.02.2020

Likwidacja liceum dla dorosłych nr 2 była próbą usunięcia mnie ze stanowiska – taki zarzut w trakcie sesji rady miasta Nowego Sącza pod adresem władz miasta postawiła dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2, Dorota Smaga. Jak wyjaśnia dyrektor, projekt uchwały dotyczący zmiany nazwy liceum i likwidacji oddziału dla dorosłych były jedynie zasłoną dymną do personalnego ataku na nią samą i jej męża. Szczególnie też na jej brata, którym jest były prezydent Nowego Sącza Jerzy Gwiżdż.

– Jestem dumna, że nazywam się Dorota Smaga z domu Gwiżdż. Jestem naprawdę dumna, mój brat wiele dla tego miasta zrobił. Idąc do pracy mam wykonać swoją pracę dobrze rzetelnie. Ja naprawdę chciałam dobrze współpracować. Wydaje mi się, że z mojej strony robię wszystko, żeby było dobrze. Natomiast, nie możemy ludzi tak traktować, bo jesteśmy jakoś powiązani z poprzednią władzą – mówiła w trakcie sesji dyrektor szkoły.

Zdaniem wiceprezydent Magdalena Majki, władze miasta chciały jedynie powrócić do historycznej nazwy szkoły i zlikwidowanie ich zdaniem ‚martwą szkołę ‚, która od lat nie prowadzi rekrutacji. Jak dodaje Magdalena Majka, zmiany te nie były zakamuflowanym działaniem, który miał na celu usunięcie dyrektorki II LO.

– Żadne z zarzutów wymienionych przez panią dyrektor nie jest prawdziwy. Ja naprawdę miałam nadaję, że ta uchwała zostanie przeprocedowana w sposób normalny. Zespół Szkół Ogólnokształcących to jedyna szkoła w Nowym Sączu, gdzie tak naprawdę zespół istnieje tylko dlatego, że funkcjonują tam dwie placówki II Liceum Ogólnokształcące i Liceum dla Dorosłych, które od 13 lat nie wykonało żadnej rekrutacji.

Jeżeli uchwała zostałaby przyjęta, wiązałoby się to z koniecznością rozpisania nowego konkursu na stanowisko dyrektora placówki. Projekt uchwały ostatecznie głosami klubu PiS nie został przyjęty. Dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego nie wyklucza, że w związku z nadchodzącym niżem demograficznym ruszy rekrutacja w oddziale dla dorosłych.

Posłuchaj:
Dorota Smaga
Magdalena Majka
Aleksandra Podziewska
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Rokosz
play
Słowo za słowo(NS) - Robert Ślusarek
play
Ryszard Gołąb o III Festiwalu Rockowym
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN