Nie będzie zmian taryf za dostawę wody i odbiór ścieków w Nowym Sączu

06.12.2019

Wody Polskie uznały wniosek prezydenta Nowego Sącz za bezzasadny. Nie ma podstaw do zmiany taryfy za wodę i ścieki dla Sądeckich Wodociągów zatwierdzonej w 2018 roku na okres trzech lat – czytamy w uzasadnieniu. To odpowiedź na propozycję prezydenta, który jako alternatywny sposób na obniżenie opłat mieszkańców zwrócił się do Wód Polskich.

Rachunki wystawiane mieszkańcom Nowego Sącza wzrosły po tym, jak władze miasta odebrały dopłaty z kasy miasta do spółki Sądeckie Wodociągi, a zaoszczędzone pieniądze trafią do spółki NOVA. Pod koniec października radni zdecydowali o ich przywróceniu, a Sądeckie Wodociągu zaczęły wystawiać korekty rachunków.

Prezydent Nowego Sącza jednak wnioskował o zmianę wysokości taryfy, która była uzgodniona z Wodami Polskimi, a jako argument podawał m.in. inne miasta w których jest ona znacznie niższa. Po rozpatrzeniu tego wniosku przez Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie uznały za bezzasadne. Prezydent Nowego Sącza może odwołać się od tej decyzji w ciągu najbliższych 2 tygodni.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Michał Wojtkiewicz
play
Słowo za Słowo (NS)- Kacper Dąbrowski
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN