Nie będzie zmiany sędziego w procesie Iwony Cygan [ZDJĘCIA]

22.02.2018

Sąd Okręgowy w Rzeszowie stwierdził, że nie ma ku temu podstaw. Jak wiecie z wiadomości RDN sama rodzina zamordowanej 20 lat temu 17-latki chciała, żeby sprawa z rzeszowskiej instytucji została przekazana do innego sądu.

Wniosek ten skierował pełnomocnik oskarżycieli posiłkowych – mówi sędzia Marzena Ossolińska-Plęs, rzecznik Sądu Okręgowego w Rzeszowie. – Zawarł on w tym wniosku zastrzeżenia dotyczące bezstronności sędziów Sądu Okręgowego w Rzeszowie, w tym również sędziego referenta. Sędzia referent poddał pod rozwagę innemu składowi orzekającemu właśnie treść zarzutów. Ostatecznie Sąd Okręgowy w Rzeszowie zdecydował, że nie ma podstaw do tego, żeby wyłączyć sędziego referenta od rozpoznania sprawy – tłumaczy sędzia.

Tymczasem w Szczucinie, rodzinnej miejscowości Iwony Cygan, niektórzy wciąż boją się mówić głośno o Iwonie Cygan. Morderstwo 17-latki sprzed 20 lat wciąż wywołuje tutaj wiele niepokojów i spekulacji. – To jest takie odwlekanie sprawy. Zobaczymy, co będzie dalej. Słyszałam, że są problemy, że każdy się z każdym zna w tym procesie. – Podobno prokurator jest w rodzinie. Może chcą się uniewinnić. – To pewnie zostanie umorzone. – Zamieszanie jest. Tajemnicze. Wszyscy są zdziwieni. Nie wiadomo z kim można rozmawiać. – Kto miał z tym styczność, to woli milczeć, bo się boją – komentują mieszkańcy Szczucina.

Sąd w Rzeszowie chciał odtajnić część zarzutów, ale nie zgodził się na to Sąd Apelacyjny. Wciąż nie ma też wyznaczonego terminu rozprawy, a na proces w sprawie zabójstwa czeka 17 osób w tym byli i obecni policjanci z Dąbrowy Tarnowskiej i ze Szczucina.

Posłuchaj:
Mieszkańcy
Mieszkańcy
Marzena Ossolińska-Plęs
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Łukasz Kmita
play
Słowo za słowo(NS)-Czesława Siuta
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN