Bezdomni czekają na pomoc

01.03.2018

Sądeczanie mogą pomóc osobom bezdomnym. Gość radia RDN Nowy Sącz Leszek Lizoń apeluje o wsparcie potrzebujących, którym w czasie mrozu schronienia udziela Dom Brata Alberta w Nowym Sączu. Szczególnie w ostatnich dniach ośrodek jest oblegany.

Temperatury w nocy spadają do – 25 stopni co sprawia, że osoby bez dachu nad głową nie są w stanie sami przetrwać.

– Zawsze apelujemy o środki czystości, środki do higieny, proszki, bieliznę, obuwie. To są rzeczy, których ciągle nam brakuje w związku z tym, że dużo ich zużywamy, a dużo ich potrzeba – wymienia Leszek Lizoń, zastępca dyrektora Wspólnoty Emaus Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta.

Trzeba jednak pamiętać, że w Domu Brata Alberta mogą znaleźć schronienie tylko osoby trzeźwe. Jednak jeśli widzicie, że ktoś przy niskich temperaturach zimuje pod chmurką, trzeba zawsze reagować.

Dom Brata Alberta zimą daje schronienie blisko 90 osobom. Bezdomni mogą dostać tu nie tylko łóżko do spania, ale też nową odzież czy ciepły posiłek.

Wiele osób korzystających z pomocy schroniska staje się częścią wspólnoty Emaus. Nie tylko mieszkają w Domu Brata Alberta, ale także pracują w tutejszym sklepie i warsztacie, żeby wesprzeć jego działalność.

Posłuchaj:
Leszek Lizoń
Maria Mółka
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Sławomir Bator
play
Słowo za słowo (M) - Anna Pieczarka
play
Słowo za Słowo (NS)- Ludomir Handzel
play
Słowo za słowo (NS)-Luiza Piątkiewicz
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN