Rekreacyjna Lotnicza się rozbudowuje

17.09.2018

Lotnicza się rozbudowuje. Mocno rekreacyjny i popularny teren w Tarnowie, znany głównie z jazd rowerowych, biegów i pokazów lotniczych, zaczyna być także atrakcyjny pod względem zamieszkania.

Miasto zamontowało oświetlenie, które sięga daleko w pola, jest nawet w miejscach, gdzie nie ma jeszcze zabudowań, widać też nowe domy tam, gdzie do niedawna nie wolno się było budować.

– Na prośbę mieszkańców zamontowaliśmy oświetlenie także w miejscu, gdzie nie ma utwardzonej drogi – informuje Krzysztof Kluza, wicedyrektor Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie. -Jest tam już kilka budynków, a teren wciąż się rozrasta. Przecznice do samej ul. Lotniczej też już są zagospodarowane, więc pojawiły się wnioski, żeby ten teren był w jakiś sposób podświetlony – wyjaśnia urzędnik.

Okoliczni mieszkańcy zauważają znacznie większe zainteresowanie rejonem Lotniczej. Ich zdaniem dzięki temu może być tam bezpieczniej. -Jest tam dużo działek i powolutku to się wszystko zabudowuje. Bardzo dobrze, że te latarnie tam są, przydadzą się zarówno tym, co tam ćwiczą, czy spacerują, jak i tym, co tam już mieszkają. To bardzo rekreacyjny teren – komentują.

W przeszłości różne były plany dotyczące przeznaczenia tego miejsca. Rejon Parku Sanguszków miał być nawet tarnowskim Disneylandem. Wygląda na to, że będzie kolejnym, atrakcyjnym, osiedlem w tej części Tarnowa.

Posłuchaj:
Krzysztof Kluza
Mieszkańcy
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Kazimierz Koprowski
play
Słowo za Słowo (NS)- Michał Kądziołka
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN