Bezpieczny piątek – Policjanci pilnują bezpieczeństwa w rejonie przejazdów kolejowych

11.07.2018

Ignorowanie ostrzeżeń, brawura i nadmierna prędkość są przyczynami wypadków na przejazdach kolejowych. Wiele zderzeń samochodu z pociągiem kończy się tragicznie.

Do wypadków najczęściej dochodzi na przejazdach niestrzeżonych – mówi komisarz Sebastian Bąk, zastępca naczelnika tarnowskiej drogówki. – Głównym powodem powstawania tego typu zdarzeń są nieprawidłowe reakcje i nieprawidłowe zachowania kierujących, którzy bardzo często ignorują znaki stop i sygnały świetlne. Starają się przejechać przed pociągiem na tak zwaną ostatnią chwilę, co niestety nie zawsze się udaje.

W tym roku na terenie powiatu tarnowskiego doszło do dwóch zdarzeń drogowych na przejazdach kolejowych. – Na szczęście nie było one tragiczne w skutkach – dodaje Sebastian Bąk. – Były to zdarzenia drogowe, które zakwalifikowane zostały jako kolizje. W przypadku tych obu zdarzeń wina leżała po stronie kierujących pojazdami. W pierwszym zdarzeniu było to zignorowanie sygnałów świetlnych, w drugim kierujący wjechał na przejazd w momencie, kiedy po drugiej stronie torów, nie było miejsca na kontynuowanie jazdy – informuje.

Tarnowska Policja wraz z Służbami Ochrony Kolei w każdy wakacyjny piątek prowadzi akcje „Bezpieczny piątek”.

Policjanci w okolicach przejazdów kolejowych, zwracają uwagę na nieprawidłowe zachowania kierowców oraz prowadzą akcję edukacyjną.

Posłuchaj:
Sebastian Bąk
Grzegorz Golec
Udostępnij:
ZGŁOŚinterwencję
Co?
Gdzie?
Kiedy?
Patronat radia rdn
regionalne wiadomości sportowe
sport.
rdn.pl
MAGAZYN
żużlowy
rdn_f polecamy