Bieg Tropem Wilczym wraca do Nowego Sącza

13.01.2020

Po kilku latach przerwy w ramach ogólnopolskiej imprezy upamiętniającej Żołnierzy Niezłomnych odbędzie się bieg na dystansie honorowym. Jego długość wyniesie 1963 metry co symbolizuję datę zabicia w walce ostatniego z Żołnierzy Wyklętych – Józefa Franczaka „Lalek”.

– Trasa z założenia będzie prosta, oczywiście jest to dystans rodzinny. Mamy już zapisane dzieci i uczestników w wieku nawet do 70 lat.

Powiedział Krzysztof Saczka, główny organizator wydarzenia w Nowym Sączu. Chociaż wydarzenie ma odbyć się 1 marca już teraz możecie zapisać się przez Internet.

– Trzeba wypełnić formularz znajdujący się na stronie tropem wilczym, wyszukując partnera lokalnego, wpisując miasto Nowy Sącz lub znajdując nas na mapie. Tam mamy formularz do uzupełnienia. Możemy się zapisać i opłacić opłatę startową, która będzie nas uprawniała do tego, żeby wziąć udział w biegu – wyjaśnia.

Organizatorzy przygotowani są na to aby na trasę wybiegło 220 zawodników.

Bieg Tropem Wilczym w Nowym Sączu odbył się tylko raz. Tegoroczna edycja rozpocznie się Mszą św. o godzinie 7.00 w Sądeckim Parku Etnograficznym.

 

Program Biegu:
– 8:00 – otwarcie biura zawodów – stragany na runku galicyjskim lub cukiernia
– 8:30 – 11:30 – rozpoczęcie wykładów w Sali Reprezentacyjnej Ratusza w Miasteczku Galicyjskim
– 11:30 – rozpoczęcie rozgrzewki z klubem fitness
– 11:50 – wstęp do biegu: odczytanie idei biegu, wspólne odśpiewanie hymnu Rzeczypospolitej Polskiej
– 12:00 – start biegu przy wystrzałach z broni grupy rekonstrukcyjnej „1 Pułku Strzelców Podhalańskich”, bieg wystartuje na sygnał od kpt Stefana Kuliga „Gorol” – Żołnierz Wyklęty Niezłomny. Bieg na dystansie 1963 metrów.
Limit czasu na bieg 30 minut.
– 12:30 – ciepły posiłek, kawa, herbata, integracja.
– 14:00 – rozdanie nagród, podsumowanie i zakończenie wydarzenia w Sali Reprezentacyjnej Ratusza lub jeśli warunki pogodowe pozwolą na zewnątrz.

Link do zapisów: http://stoper.pro/wydarzenia/viii-bieg-tropem-wilczym-nowy-sacz/?fbclid=IwAR2cCy1-aZBZVHvnxzCvuKwKWZLblb_X07IQc72OviM-siQnjqf-vphXPxk

Posłuchaj:
Krzysztof Saczka
Maria Mółka
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Piotr Sak
play
Słowo za Słowo (NS)- Leszek Zegzda
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN