Biegacze walczą o swoje, chcą dłużej korzystać z bieżni – interwencja RDN

30.08.2017

Tarnowscy biegacze walczą o swoje. Korzystający z bieżni przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4 przy oś. Legionów w Tarnowie pytają dlaczego obiekt otwierany jest dopiero o godz. 16.00.

– Ta bieżnia dla lekkoatletów otwarta jest od 16 do 21. Powinna cały dzień otwarta, przecież trzeba z niej korzystać – mówią biegacze.

Dyrektor Szkoły wyjaśnia, że dzieje się tak przez braki kadrowe. Z powodu braku nadzorującego pracownika, do godziny 16.00 obiekt jest zamykany, ale nie wyklucza to korzystania z bieżni. Chętni do korzystania z bieżni przed godziną 16.00 muszą potwierdzić swoją obecność w szkole.

– Przed godziną 16 jeśli ktoś chce wejść, to musi się zgłosić wcześniej do szkoły. My chcemy chronić boisko, żeby jacyś wandale nie zaczęli go niszczyć. Według zaleceń wykonawcy te miejsce ma ograniczony czas użytkowania – tłumaczy dyrektor szkoły – Tadeusz Ogrodnik

Boisko z bieżnią jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 21.00 oraz w soboty i niedziele w godzinach od 11.00 do 21.00. Podczas roku szkolnego, do godz. 16.00 pierwszeństwo do korzystania z obiektu mają uczniowie.

Posłuchaj:
Biegacze
Tadeusz Ogrodnik
Agnieszka Kozioł
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Bukowiec
play
Słowo za Słowo (M) - Józefa Szczurek-Żelazko
play
Słowo za słowo (M) - Jarosław Kolendo
play
Słowo za Słowo (NS)- Jacek Migacz
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN