Biskup Andrzej Jeż konsekrował kościół w Jasiennej [ZDJĘCIA]

10.09.2017

Parafia w Jasiennej (gmina Korzenna) liczy około 900 wiernych. W tym roku oddano tam do użytku nowy kościół. Dziś (10 września) świątynię poświecił biskup Andrzej Jeż, ordynariusz diecezji tarnowskiej.

Budowę nowej świątyni rozpoczęto w 1999 roku. Kamień węgielny wmurowany został 9 września 2001 roku przez biskupa Wiktora Skworca.

Dziś wielki dzień ukończenia budowy, chociaż na pewno jest jeszcze coś do upiększenia. Wcześniejszy kościół sprzed niemal wieku uległ naturalnemu zniszczeniu: brakowało solidnych fundamentów, drewno zaatakowały korniki i parafia zdecydowała budować nowy kościół, przystosowany do nowoczesnego duszpasterstwa. Jest zdecydowanie większy niż poprzedni – mówi ks. Edward Litak, proboszcz parafii w Jasiennej.

Msza św., której przewodniczył biskup, skupiła nie tylko obecnych parafian, ale także przybyli na nią wierni wcześniej z nią związani.

Cieszę się, że księdzu Edwardowi udało się wybudować tak piękny kościół. Można się w nim modlić w skupieniu i ciszy – zaznacza Genowefa Baczyńska, dziś siostra Służebnica Krzyża w Laskach.

Najbardziej wyczekiwanym gościem konsekracji był biskup diecezji tarnowskiej.

Bardzo się cieszę, ze wspólnota parafialna w Jasiennej finalizuje budowę kościoła. To wielki wysiłek wszystkich mieszkańców parafii i myślę, że to jest tak wzniosłe i radosne doświadczenie jak porównywalnie wejście młodego małżeństwa do swojego domu, który się buduje z wysiłkiem – mówi bp Andrzej Jeż.

Wierni w Jasiennej są bardzo zadowoleni ze swojej nowej świątyni. Proboszcz Litak nie spoczywa jednak na laurach i zapowiada jeszcze organy i figurę Matki Boskiej nad drzwiami kościoła.

Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Kazimierz Koprowski
play
Słowo za Słowo (NS)- Michał Kądziołka
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN