Biskup Andrzej Jeż Przyjacielem Beskidu Sądeckiego [ZDJĘCIA]

19.12.2017

Biskup Andrzej Jeż został laureatem tytułu „Przyjaciel Beskidu Sądeckiego”. To największe  wyróżnienie, jakie przyznaje Stowarzyszenie „Beskidzkie Więzi” z Nowego Sącza. Kryształową statuetkę ordynariusz odebrał z rąk Artura Czerneckiego i Barbary Jurowicz podczas 25. Sądeckiego Opłatka dla Osób Niepełnosprawnych.

Wydaje mi się, że chrześcijaństwo mocno osadziło się w przykazaniu Miłości bliźniego. Są sytuacje, w których działalność charytatywna jest podejmowana z dużym zaangażowaniem – mówi biskup Andrzej Jeż.

Ordynariusz diecezji tarnowskiej co roku stara się uczestniczyć w opłatku przygotowanym przez Stowarzyszenie „Beskidzkie Więzi”, Szkołę Podstawową nr 20 i Technikum Gastronomiczne Sióstr Urszulanek. Na spotkania uczęszczał jeszcze jako proboszcz parafii św. Małgorzaty.

Niepełnosprawni, chorzy, bezdomni i samotni z Nowego Sącza i regionu oraz goście Stowarzyszenia Beskidzkie Więzi w auli Szkoły Podstawowej nr 20 spotkali się już po raz dwudziesty piąty. W tradycyjnym Sądeckim Opłatku dla Osób Niepełnosprawnych udział wzięło około dwustu osób. Dla licznych gości wystąpili w koncercie kolęd uczniowie „dwudziestki” pod opieką Ewy Zielińskiej-Janus.

Posłuchaj:
Biskup Andrzej Jeż
Artur Czernecki
Janusz Bobrek
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Siadek, Renata Sobkowiak-Zabawa, ks. Marcin Gryzło
play
Słowo za Słowo (NS)- Artur Bochenek
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN
Magazyn żużlowy
w każdy wtorek o 16.30