Bochnia: Umorzono sledztwo ws. zabójstwa pracownika kantoru

12.02.2016

Sledztwo w sprawie zabójstwa pracownika kantoru z Bochni zostalo umorzone. Do napadu doszlo 27 pazdziernika 2014 roku. 41-letni mezczyzna z calodziennym utargiem wysiadl z samochodu na parkingu obok bloku przy ul. Legionów Polskich, gdzie oddano do niego strzaly.

Juz dzien po zajsciu policja opublikowala portret pamieciowy sprawcy, niestety do dzisiaj pozostaje on na wolnosci. Sledztwo od blisko roku prowadzila Prokuratura Apelacyjna w Krakowie.

Wykonalismy szereg czynnosci wykrywczych, które nie doprowadzily na tym etapie do wykrycia sprawcy. Z informacji, które moge przekazac, wspomne ze zasiegalismy wiele specjalistycznych opinii, m.in. profilowania DNA, najnowszej metody, która jest teraz stosowana, równiez zasiegalismy opinii psychologa, tzw. profilera, który profilowal nam ewentualnie osobe sprawcy. Te i inne czynnosci nie doprowadzily do wykrycia sprawcy, dlatego tez zostalo to umorzone, natomiast jest dalej z zainteresowaniu sluzb – mówi jej rzecznik Piotr Kosmaty.

Jesli pojawia sie nowe watki, sledztwo zostanie wznowione. Za pomoc w ustaleniu zabójcy wyznaczono nagrody pieniezne: 10 tys. zl od Malopolskiego Komendant Wojewódzkiego Policji  i 50 tys. zl od przyjaciól zamordowanego mezczyzny.

Posluchaj Piotra Kosmatego:

Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Roman Ciepiela
play
Słowo za słowo(NS)-Wacław Ligęza
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN