Boiska mogą być dostępne dla sądeczan jeśli zmieni się ich regulamin

21.08.2019

Trwają prace nad tworzeniem regulaminu by boiska szkolne mogły być otwarte po zamknięciu szkół. Radni Nowego Sącza skierowali pismo do Wydziału Edukacji by po skończonych zajęciach w szkołach, dzieci i młodzież mogła spędzać czas na przyszkolnych terenach. Odpowiedzialność za osoby przebywające na terenie boisk obecnie ponoszą jednak dyrektorzy szkół. – To może utrudnić sprawę – wyjaśnia Maciej Rogóż radny Nowego Sącza.

– Nie dziwie się dyrektorom wszystkich tych placówek, ponieważ udostępnienie tych boisk wiąże się z tym, że tak naprawdę oni są odpowiedzialni za wszytko co może się zdarzyć po zajęciach szkolnych. Czy stanie się coś dziecku, czy po prostu zostanie zniszczony kawałek infrastruktury przyszkolnej, za wszystko to odpowiadają dyrektorzy.

Wydział Edukacji chce wprowadzić poprawki tak, żeby dzieci były bezpieczne podczas przebywania na boiskach, ale także by dyrektorzy nie ponosili całej odpowiedzialności za czas jaki spędzają w tym miejscu. Obecnie zlecono prawnikom, by przyjrzeli się regulaminowi czy propozycję zmian są zgodne z ustawą o bezpieczeństwie dzieci i młodzieży.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Paweł Klimek
play
Słowo za Słowo (NS)- Wiesław Pióro
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN