Bożena Hudzik nowym dyrektorem Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego

28.12.2018

Na tym stanowisku zastąpi Józefa Zygmunta, który został zwolniony dyscyplinarnie przez Zarząd Powiatu Nowosądeckiego. Bożena Hudzik będzie pełnić obowiązki dyrektora aż do rozstrzygnięcia konkursu na to stanowisko. Ten ma zostać ogłoszony w styczniu 2019 roku.

Bożena Hudzik jest absolwentką Wydziału Pielęgniarstwa Akademii Medycznej im. Mikołaja Kopernika w Krakowie. Ukończyła też podyplomowe studium Promocji Zdrowia w Instytucie Zdrowia Publicznego CMUJ w Krakowie, studia podyplomowe Kadry menadżerskie dla reformy opieki zdrowotnej w Polsce, studia podyplomowe Zarządzanie w organizacji pomocy społecznej, a także studia doktoranckie na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Zawodowo związana m.in. z Miejskim Żłobkiem nr 3 w Nowym Sączu, limanowskim sanepidem, Zespołem Szkół Medycznych w Limanowej. Bożena Hudzik pracowała też w samorządzie powiatowym na stanowiskach głównego specjalisty ds. promocji zdrowia, dyrektora Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych, a od 2005 roku była dyrektorem Domu Pomocy Społecznej w Muszynie.

Przez cztery lata była przewodniczącą Nowosądeckiej Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Nowym Sączu. Była także członkiem Państwowej Komisji Egzaminacyjnej Centrum Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych oraz przewodniczącą kilku rad społecznych.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Jan Sipior
play
Słowo za słowo(NS) - Mariusz Cygnar
play
Rozmowa dnia NS - Renata Czerwicka RTCK
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN