Brak grafika komputerowego – zajęć nie będzie

29.09.2017

Takie pytanie zadają sobie rodzice, których dzieci odesłano z zajęć grafiki komputerowej w Pałacu Młodzieży w Tarnowie. Powód – brak nauczyciela.

Choć zawód grafika komputerowego jest obecnie bardzo powszechny i wydawać by się mogło, że wiele osób po studiach jest chętnych do pracy, to jednak w Tarnowie jest problem. – Mieliśmy sporo ofert od informatyków, ale żadna z tych osób nie miała wymaganych kwalifikacji stricte z grafiki komputerowej. W naszym pałacu młodzieży prowadzimy dodatkowe zajęcia dla dzieci i młodzieży i ta osoba, która uczy, musi mieć przygotowanie metodyczne i dydaktyczne, własnie z tej branży, której uczy. No i tego elementu zabrakło – mówi Jerzy Kosiba – dyrektor Pałacu Młodzieży w Tarnowie.

Dyrektor dodaje, że młodzi absolwenci studiów w kierunku grafiki komputerowej częściej decydują się na pracę w korporacji. Jak informuje, żadna osoba bezpośrednio po studiach nie zgłosiła się na rozmowę kwalifikacyjną. Byli natomiast ludzie z wieloletnim stażem pracy, lecz bez potrzebnych kwalifikacji. Póki co więc zajęć z grafiki komputerowej w Pałacu Młodzieży nie ma.

Posłuchaj:
Jerzy Kosiba
Agnieszka Kozioł
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Urszula Rusecka
play
Słowo za Słowo (M) - Marcin Kiwior
play
Słowo za Słowo (NS)- Tomasz Szołdrowski
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN
Magazyn żużlowy
w każdy wtorek o 16.30