Nie brakowało emocji podczas debaty kandydatów na prezydenta [ZDJĘCIA]

29.10.2018

Z zaproszenia radia RDN Małopolska i Gazety Krakowskiej skorzystało dwóch kandydatów, którzy w drugiej turze wyborów ubiegać się będą o najwyższy urząd w mieście.

Odpowiadali na pięć pytań dziennikarzy, mieli też możliwość podsumowania dyskusji lub odniesienia się do słów rywala.

Każdy z kandydatów przekonywał, że to on powinien być prezydentem Tarnowa i mówił o planach.

Trzeba dalej rozbudowywać układ komunikacyjny, dokończyć Elektryczną, ale przebić ulicę Warsztatową, czy ulicę Krakowską na wysokości ulicy Warsztatowej do ulicy Tuchowskiej. To takie dopięcie obwodnicy tarnowskiej. Jeśli chodzi o zdrowie, to Centrum Chorób Serca przy szpitalu, Centrum Nowych Technologii, które już powstaje, między innymi przy dobrej współpracy z rządem. Cieszę się, że taki impuls innowacyjny powstanie w mieście. 500 mieszkań to plan do zrealizowania w najbliższych latach. Mieszkań na wynajem o czynszu niższym niż w programie M+. Możemy to zrobić – mówił Roman Ciepiela.

– Tarnów staje przed realną szansą podźwignięcia się i z tej szansy powinniśmy skorzystać. Mamy wsparcie w nowo wybranym Sejmiku Województwa Małopolskiego, bo jak Państwo wiecie, większość zdobyło Prawo i Sprawiedliwość, to 24 mandaty. Mamy więc tych, do których możemy się zwrócić i do których mamy pełne zaufanie. Mamy rząd, na którym także możemy polegać. Mieliśmy ministrów i premierów, którzy przyjeżdżali do Tarnowa i wyrażali swoje zatroskanie o Tarnów, ale wyrazili także i swoje głębokie wsparcie dla naszych problemów, ale przede wszystkim dla zadań, które zamierzamy realizować – mówił Kazimierz Koprowski.

Musieli też przestrzegać ścisłych rygorów czasowych.

Wybory samorządowe w niedzielę, 4 listopada.

Posłuchaj:
Roman Ciepiela
Kazimierz Koprowski
Dorota Kunc
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Jakub Kwaśny
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Rokosz
play
Słowo za Słowo (NS)- Milenia Małecka Rogal
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Korki od prezydenta
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN