Brakuje miejsc parkingowych – interwencja RDN

16.07.2018

Samochody zaparkowane na placu manewrowym i blokujące częściowo drogę pożarową to codzienność tarnowskiego osiedla przy ul. Pułaskiego – skarżą się mieszkańcy.

Próbują sobie radzić parkując na palcu manewrowym, który kończy drogę pożarową biegnącą wzdłuż bloku przy ul. Pułaskiego 50A. Stoją tam samochody mimo znaku zakazującego parkowania w tym miejscu. – Jest bardzo ciężko, bo w mieszkaniach teraz są po 2-3 samochody. Popołudniu to już jest trudno zaparkować. – Jest mało miejsca i nie ma możliwości zrobienia innych parkingów – utyskują mieszkańcy.

Za przygotowanie miejsc parkingowych odpowiada spółdzielnia. Kierownik Administracji rejonu II Tarnowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Anna Węc-Barszcz podkreśla, że spółdzielnia nigdy nie zezwalała na parkowanie na placu manewrowym, a mieszkańcy robią to samowolnie. – Zdajemy sobie sprawę, że jest tam bardzo mało terenu, niestety nie dysponujemy żadnym innym terenem, na którym można byłoby tych parkingów dobudować. Mamy natomiast budynki, tak jak Pułaskiego 34 czy Mościckiego 43, które w ogóle nie mają parkingów. O to już muszą zadbać niestety rada miasta i prezydent i coś zrobić, żeby ci ludzie mieli gdzie parkować – tłumaczy Anna Węc-Barszcz.

Na osiedlowych parkingach mogą stać tylko samochody z identyfikatorem mieszkańca wydanym przez spółdzielnię. Na jedno mieszkanie przypada jeden identyfikator, a więc jedno miejsce parkingowe. Jak przekonuje Anna Węc-Barszcz, kontrola stosowania się do tej zasady jest zadaniem straży miejskiej, nie spółdzielni.

Przedstawiciele spółdzielni podkreślają, że identyfikatory wprowadzono na prośbę mieszkańców osiedla, ale nie rozwiązały one problemu.

Posłuchaj:
Mieszkańcy
Anna Węc
Wydawca, Agnieszka Drozd
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Michał Wojtkiewicz
play
Słowo za Słowo (NS)- Kacper Dąbrowski
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN