Branża turystyki coraz bardziej odczuwa skutki izolacji

06.04.2020

Parki Narodowe tak samo jak i Lasy Państwowe są od czwartku nieczynne. W miniony weekend był pierwszym po wprowadzeniu ostatnich obostrzeń przez rząd. Od dwóch tygodni nieczynne są też schroniska górskie.

Obecny zakaz wejścia na szlaki, powoduje całkowite zamrożenie turystyki w regionie – komentują pracownicy branży. Niestety właśnie teraz, gdy początek sezonu i pogoda zachęcają do aktywności, jest to dodatkowe utrudnienie. Nawet gdy mimo zakazu na szlaku ktoś się pojawi, trzeba go upomnieć i kolokwialnie mówiąc odesłać do domu.

W naszym regonie mamy trzy parki narodowe. Wszystkie chronią obszary górskie. Dwa z nich, Gorczański i Pieniński, administracyjnie leżą całkowicie na terenie województwa małopolskiego. Magurski Park Narodowy, chroniący góry i lasy zachodniej części Beskidu Niskiego, jest położony na pograniczu województw: małopolskiego i podkarpackiego.

Równocześnie wprowadzony został zakaz wstępu do lasów państwowych, które zajmują zdecydowaną powierzchnię wszystkich wymienionych parków. Większe kompleksy leśne pogórza to te w krajobrazowych: Ciężkowicko-Rożnowskim, Wiśnicko-Lipnickm Pasma Brzanki oraz w lesie tuchowskim, jak i te położone na północ od Tarnowa. Zakaz obejmuje nie tylko osoby spacerujące ale też myśliwych.

Posłuchaj:
Łukasz Raczkowski
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Robert Wardzała
play
Słowo za Słowo (NS)- Michał Kądziołka
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Korki od prezydenta
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN