Budowlany bubel, czy planowany zabieg?

11.09.2019

To pytanie zadają tarnowianie, którzy choć raz wybrali się na rowerową przejażdżkę lub spacer w rejon zmodernizowanej ulicy Elektrycznej, Spokojnej oraz Alei Piaskowej.

Początkowo urzędnicy nie wykluczali, że chodnik znajdzie się po obu stronach jezdni, mimo to, po południowej stronie brukowany odcinek się urywa, zmienia w pas zieleni i prowadzi donikąd.

Co na to urzędnicy? Jak mówi, Adam Gurgul, zastępca dyrektora Zarządu Dróg i Komunikacji, to zabieg celowy, który wynika z analiz i wyliczeń natężenia ruchu w tym miejscu.

– Jest to absolutnie zamierzony zabieg, który wynika z analiz, które były czynione przy projektowaniu i przygotowywaniu dokumentacji projektowej. Na ten moment, przy obecnym zapotrzebowaniu, obecnym zagospodarowaniu obszaru i terenu ciąg pieszy po stronie północnej jak najbardziej jest wystarczający i powinien w sposób wystarczający obsługiwać mieszkańców Tarnowa.

Jednocześnie Adam Gurgul dodaje, że obszar ten będzie cały czas monitorowany.

Z jego deklaracji wynika, że jeśli będą przesłanki do kontynuacji brakującego chodnika i ścieżki rowerowej, ZDiK podejmie odpowiednie działania.

Posłuchaj:
Adam Gurgul
Piotr Środawa
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Anna i Sebastian Curyło
play
Słowo za słowo (M) - Justyna Kołodziej, Marcin Zaród
play
Słowo za słowo (M) - ks. Piotr Adamczyk
play
Słowo za Słowo (NS)- Antoni Koszyk
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN