Budżet uchwalony

04.02.2019

Z inwestycjami i z szansami na rozwój. Tak o przyjętym budżecie Brzeska mówią radni. Uchwała skonstruowana jeszcze przez poprzedniego burmistrza, wymaga jednak w ciągu roku drobnych korekt.

Radny Rafał Cichoński uważa, że miasto wymaga wielu inwestycji, jednak nie ma możliwości finansowych. – Gmina nie dysponuje jakimiś wielkimi funduszami, żeby można było bardzo mocno inwestować. Wydaje mi się, że bardziej trzeba zadbać o tereny pod inwestycje, żeby można było zabezpieczyć gminę na przyszłość z podatków i jednocześnie ją rozwijać. 

Rewolucyjnych zmian w tegorocznych planach budżetowych miasta nie będzie – mówi burmistrz Tomasz Latocha. – Nie jest to budżet taki, jakiego bym sobie życzył. Jest tam wiele ważnych przedsięwzięć, do których się przychylam, ale z drugiej strony są ograniczenia, bo kasa jest pusta i mamy dość duże zadłużenie.

Uchwałę poparli radni koalicji burmistrza Brzeska. Przeciw zagłosowali radni klubu Prawa i Sprawiedliwości. – Trzeba poszukać oszczędności w urzędzie – mówi radny Marek Górski. – Budżet zawsze możemy rozpatrywać w kilku kwestiach. Jest tyle rzeczy do zrobienia, że zawsze te środki musimy gdzieś przesunąć. Trzeba wszystko przeanalizować, całą pracę urzędu i nastąpią te przesunięcia, gdzie mamy za dużo wydatków. Będziemy szukać pieniędzy  w oszczędnościach. 

Według planów dochody miasta kształtować się będą w granicach 145 milionów złotych, zaś wydatki są o 4 miliony wyższe. Aby znaleźć brakujące finanse, brzeski magistrat po raz kolejny będzie musiał sięgnąć po kredyt.

Posłuchaj:
Rafał Cichoński
Tomasz Latocha
Marek Górski
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Anna Czech
play
Słowo za słowo (M) - Anna Pieczarka
play
Słowo za Słowo (NS)- Artur Bochenek
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN