Budżetowe negocjacje inwestycyjne

04.01.2018

Hala sportowa, biblioteka i wiadukt jako jeden z elementów obwodnicy zachodniej to priorytetowe inwestycje Mielca na 2018 rok. Trwają jednak rozmowy prezydentów z radnymi o tym jakie inwestycje mogą poczekać na realizacje w kolejnych latach, aby budżet był realny do zrealizowania.

Póki co rezygnujemy z remontów budynków przy ul. Żeromskiego – informuje Jan Myśliwiec wiceprezydent Mielca. – Okazało się, że remont budynków kosztować będzie 2,8 mln złotych. Wiemy, że już ciasno jest w tych budynkach, ale są ważniejsze inwestycje i z tej na ten moment zrezygnujemy – tłumaczy wiceprezydent.

Radny Kazimierz Totoń uważa, że można także przesunąć na kolejne lata budowę parku wodnego. – Ma on kosztować 2,5 mln złotych a będzie przy dobrym roku używany może przez 5 miesięcy, a reszta to będzie tylko konserwacja i tyle. Zostawmy to zadanie do realizacji na 2020 czy 2021 rok, kiedy będą niższe kwoty do spłat kredytowych – komentuje radny.

Póki co radni PiS nie zgadzają się na propozycję radnego Totonia. A jak będzie ostatecznie przekonamy się na sesji budżetowej pod koniec stycznia.

Posłuchaj:
Jan Myśliwiec
Kazimierz Totoń
Anna Zboch
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Mariusz Szewczyk, Maciej Małozięć
play
Słowo za słowo (M) - Grzegorz Kozioł
play
Słowo za Słowo (NS)- Antoni Koszyk
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN