Burmistrz bez kontrkandydata na debacie – przedstawiciel PiS-u zrezygnował w ostatniej chwili [ZDJĘCIA]

10.10.2018

Trzeci dzień multimedialnych debat radia RDN Nowy Sącz za nami. Kandydat Prawa i Sprawiedliwości już po raz drugi nie przyjął naszego zaproszenia. Najpierw był to Robert Rams, ubiegający się o fotel burmistrza Starego Sącza. Tym razem Dariusz Prusak, kandydat PiS-u na burmistrza Limanowej, w ostatniej poinformował nas, że nie weźmie udziału w debacie. Na spotkaniu zjawił się Władysław Bieda, obecny burmistrz Limanowej, który zmierzył się z pytaniami dziennikarzy naszego radia, Naszej Telewizji Sądeckiej oraz Gazety Krakowskiej.

Debata rozpoczęła się od pytania o nietrafioną inwestycję. Chodziło o przyszłość placu targowego, na którym sprzedawcy nie chcą handlować. – Jeśli w dalszym ciągu nie będzie zainteresowania ze strony kupców, to w tym miejscu urządzimy halę targową. Możemy również wybudować tam mieszkania, które są bardzo potrzebne w naszym mieście – przekonywał burmistrz.

Kolejne pytanie dotyczyło również budowy linii kolejowej Podłęże – Piekiełko. W tej kwestii mieszkańcy obawiają się, że kilka domów na terenie miasta może zostać wyburzonych. – Jak wynika z koncepcji przebiegu trasy kolejowej, mieszkańcy mogą być spokojni. W planie nie ma wyburzania żadnych domów w Limanowej – wyjaśnił Władysław Bieda.

Podczas debaty było też pytanie o problem rodziny romskiej, która mieszka na terenie miasta. Miasto kupiło dla tej rodziny dom w gminie Czchów, jednak sami zainteresowani zmienili zdanie i nie chcą się przenosić. Władysław Bieda tłumaczył, że samorząd w tej kwestii zrobił wszystko co mógł.

– Realizowaliśmy program rządowy w porozumieniu i uzgodnieniu z instytucjami państwowymi. Jednak gdy nastąpiły pewne komplikacje, te instytucje zaczęły przeszkadzać w realizacji tego programu. Dlatego też, na razie wstrzymaliśmy nasze działanie i czekamy na ostateczną decyzję odpowiednich organów.

Jedno z pytań od mieszkańców dotyczyło problemów z oświetleniem ulic w mieście. Władysław Bieda w tej kwestii przyznał rację mieszkańcom. W przyszłej kadencji miasto chce wypowiedzieć umowę spółce, która zajmuje się konserwacją lamp ulicznych. – Oprócz tego będziemy starali się przejąć od spółki Tauron system oświetlenia ulic. Uważam, że można to robić taniej i skutecznej, a mieszkańcy nie będą mieli już problemu z nieoświetlonymi ulicami – tłumaczył burmistrz Limanowej.

Bieda mówił również o swoich planach na rozwój miasta. Jeśli wygra wybory, chce zająć się między innymi budową parkingu wielopoziomowego, uruchomieniem komunikacji miejskiej i zakupem 5 autobusów.

Na terenie miasta mają powstać również nowe mieszkania, z których mogliby skorzystać wszyscy mieszkańcy i ci, którzy chcą przeprowadzić się do Limanowej.

Nie zabrakło również tematu zanieczyszczenia powietrza. Władysław Bieda zwrócił uwagę, że cały czas trwają programy wymiany kotłów na bardziej ekologiczne, a mieszkańcy już teraz mogą składać wnioski o kolejne dotacje.

Retransmisję debaty obejrzycie na stronie Naszej Telewizji Sądeckiej i przeczytacie o niej w czwartkowym (11.10) wydaniu Gazety Krakowskiej.

My już teraz zapraszamy na debatę kandydatów na burmistrza Krynicy-Zdroju, w czwartek (11.10) w Diecezjalnym Centrum Pielgrzymowania Opoka w Starym Sączu. Startujemy punktualnie o 15:30.

Kandydat PiS-u nie chce rozmawiać o Starym Sączu? Tylko burmistrz przybył na debatę [WIDEO]

ZGŁOŚinterwencję
Co?
Gdzie?
Kiedy?
Patronat radia rdn
regionalne wiadomości sportowe
sport.
rdn.pl
MAGAZYN
żużlowy
rdn_f polecamy