Burmistrz Piwnicznej nie zostanie odwołany

16.12.2019

Chociaż nie wiadomo ile osób głosowało za odejściem Dariusza Chorużyka kluczowa okazała się frekwencja. 

Aby referendum było brane pod uwagę musi być spełnionych kilka warunków. W Piwnicznej zabrakło podstawowego wymogu czyli mieszkańców. Do wyborów poszedł jedynie odsetek uprawnionych go głosowania, a konieczny był udział 3/5 czyli około 60 procent biorących udział w wyborze odwołanego organu. Najwięcej osób wzięło udział w głosowaniu w Łomnicy Zdroju, Młodowie i Głębokim a także w Wierchomli.

W sumie do urn poszło ponad 1 300 mieszkańców, a to zaledwie o około 400 więcej niż ilość podpisów pod wnioskiem o referendum jaki złożono dwa miesiące temu do PKW. Przypomnijmy, że grupa mieszkańców złożyła wniosek w pierwszym możliwym do tego momencie, po zaledwie 10 miesiącach od objęcia urzędu przez Dariusza Chorużyka. Zarzutem wobec nowego burmistrza było m.in. odebranie części dotacji jednemu ze stowarzyszeń, brak inwestycji w gminny żłobek ale też złe gospodarowanie gminą i jej finansami.

Złej frekwencji nie da się zrzucić na kiepską pogodę. Zazwyczaj to ona odstrasza od wyjścia z domu, jednak tym razem jak na grudzień niedziela była bardzo ładnym i ciepłym dniem.

Posłuchaj:
Maria Mółka
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Dawid Chrobak
play
Słowo za Słowo (NS)- Piotr Gąsienica i Małgorzata Broda
play
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN