Burmistrz zarobi więcej

07.12.2018

To ma być motywacja do działań dla burmistrza Bochni. Radni zdecydowali o podwyżce pensji dla włodarza solnego miasta.

W nowej kadencji Stefan Kolawiński będzie zarabiał na rękę blisko 7400 złotych. – Porównując jest to wypłata samorządowca, rządzącego stutysięcznym miastem – mówi Bogdan Kosturkiewicz, przewodniczący Rady Miasta Bochnia.

Podwyżka z najwyższej półki, jaką mają prezydenci większych miast. Bochnia obecnie ma około 30 tysięcy mieszkańców. Myślę, że powinna to być większa motywacja do większej i intensywnej pracy. Bo wielu radnych mówiło, że liczą na burmistrza, że bardziej zaangażuje się w swoje obowiązki.

Według przygotowanego projektu uchwały, pensja burmistrza Bochni miała zostać utrzymana. Ale radni zgodzili aby wysokość tzw. dodatku specjalnego zwiększyć o 10 procent. – Ostatnie obniżki dla niektórych rządzących były zbyt drastyczne – mówi radny Jerzy Lysy.

Wynagrodzenie samorządowców po tej obniżce ustawowej, nie jest zbyt wygórowane. Natomiast ważne jest żeby oni się wywiązywali z nich i uczciwie starali się odrobić. Z tym to w Bochni mieliśmy w ostatnich latach pewien problem. Ja myślę, że w przyszłości to się powinno poprawić.

Za podwyżką pensji dla burmistrza Bochni opowiedziało się 14 radnych, trzech było przeciwnych, a kolejnych trzech wstrzymało się od głosu.

 

Posłuchaj:
Bogdan Kosturkiewicz
Jerzy Lysy
Grzegorz Golec
Udostępnij:
ZGŁOŚinterwencję
Co?
Gdzie?
Kiedy?
Patronat radia rdn
regionalne wiadomości sportowe
sport.
rdn.pl
MAGAZYN
żużlowy
rdn_f polecamy