Burzliwa dyskusja nad kształtem przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego

06.09.2018

Część radnych uważa, że powinno się dopracować regulamin, zanim się go uchwali. Inni przekonywali, że lepszy niedopracowany niż żaden.

Według zapowiedzi przyszłoroczny budżet wynosić będzie 1,5 mln, a nie jak jak to było do tej pory 1 mln złotych.

Jak zapewniali wszyscy rajcy, budżet obywatelski jest potrzebny, ale zdaniem Mateusza Cebuli sporo jest do poprawy m.in. kwestia realizacji zadań. – Chcemy rozciągnąć czas realizacji zadań budżetu na dwa lata. To nam pozwoli spokojnie po uzyskaniu wyników przygotować projekty zadań i ogłaszanie przetargów w najlepszym czasie. Tak, aby uzyskać lepsze ceny i móc zrealizować wszystkie wybrane zadania – mówi.

Radny Szczepan Mroczek nie ukrywa, że obawia się, że prace przy regulaminie będą trwały zbyt długo i radni nie zdecydują na czas o kwocie przeznaczonej na budżet. – Uważam, że powinniśmy uchwalić kwotę, tak aby burmistrz wiedział przy pracach nad całym budżetem wiedział, jaką kwotę ma do dyspozycji – wyjaśnia.

Burmistrz Mariusz Szewczyk z kolei nie krył zdziwienia, że radni zgłaszają zmiany na sesji, a nie robili tego na komisjach. – Skoro jest taka wola, żeby zdjąć ten punkt z porządku obrad i dopracować, to nic się nie dzieje. Mamy czas na zmiany do końca kadencji – mówi.

Jak zapewnia Mateusz Cebula poprawiony regulamin będzie gotowy w ciągu dwóch, trzech tygodni.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo - Rozgryźć Kościół - ks. Jacek Soprych
play
Słowo za słowo (M) - Lesław Wieczorek
play
Słowo za Słowo (NS)- Józef Tobiasz
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Korki od prezydenta
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN